Vítejte

Jsem písař. Sbírám střípky událostí, osudů a lidských řečí a zapisuji je na kousky papíru, abych jimi jednou naplnil ještě něco jiného než starou krabici od bot nebo paměť počítače. Prodával jsem válcovny a převodovky pro zaoceánské lodě, byl jsem a jsem novinářem, mediáním poradcem, konzultatem PR, tiskovým mluvčím, spisovatelem. Ale vždycky a především jsem chtěl psát. Jsem písař.

Novinky

20.10.2016 14:27

Nemastný neslaný premiér, hulvát z Hradu, bývalý odborář a předseda sněmovny, kterého skoro nikdo nezná, pokud si nepamatuje jeho opileckou eskapádu, poslali pokornou supliku vládcům Číny. To ne my, to oni.
Více zde: http://zpravy.idnes.cz/ctyri-nejvyssi-politici-se-distancovali-od-schuzky-hermana-s-dalajlamou-14q-/domaci.aspx?c=A161018_160816_domaci_kop
Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka, Milan Štěch, Jan Hamáček. Zřejmě se zřekli cti být ústavními činiteli samostatné České republiky a stačí jim být gubernátory mocného Čínského prezidenta. Fuj!

18.10.2016 10:36

Žijeme v pokřiveném světě, kde informace platí víc než čin, a spoustu lidí živí jen bezbřehé kecání.
Osvobození druhého největšího iráckého města Mosulu z rukou Islámského státu může znamenat bezpečnostní riziko pro EU. Džihádisté evropského původu, kteří teď bojují na straně islamistů na okupovaných územích Iráku a Sýrie, by se totiž mohli vrátit domů a pokračovat v terorismu na starém kontinentu. V úterý před tím varoval eurokomisař pro bezpečnost Julian King.
Čekal bych, že pán, který je něco jako ministr vnitra pro Evropu, mne nebude informovat, to bych naivně čekal od novinářů. Čekal bych, že navrhne, co s tím budeme dělat, že novinářům oznámí svůj plán, jak takové pohromě zabránit, jak zajistit bezpečnost obyvatel zemí Evropské unie.
A čekal bych, že se ho na to novináři zeptají. Ale to asi čekám moc.

14.10.2016 09:38

Před pár lety zdůvodňovali dodavatelé vody do domácností její zdražování nízkou spotřebou. Čím míně vody proteče kohoutky v domácnosti, tím musí být voda dražší, protože malá spotřeba se dodavatelům vody nevyplatí. Prý to je logické
Pomiňme na okamžik fat, že nejde o reálné ceny a skutečné ohodnocení ceny vody, ale vytváření zisku dodavatelům vody. Vy neplýtváte vodou, a oni nemají na zlaté kohoutky do koupelny.
Teď přišli vědci s opačnou mantrou: Kdo víc spotřebuje, víc zaplatí. Stop plýtvačům vody! Volají. To je logické. Voda se stává nedostatkovou komoditou, zvláště v létě, kdy málo prší, dokonce prší stále méně než v minulosti a kdy voda mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Jenom v souvislostech nám ta logika nějak pokulhává.
Občan – spotřebitel by měl v každém případě vycházet z logických a správných informací, aby se mohl logicky a správně rozhodovat. To ale u nás neplatí, ale možná jednou bude: až naprší a uschne…

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Tento web se změnil na autorský blog

Informace o mé literární tvorbě nyní najdete na webu Knihy Zlatá rybka.

Napište mi