Vítejte

Jsem písař. Sbírám střípky událostí, osudů a lidských řečí a zapisuji je na kousky papíru, abych jimi jednou naplnil ještě něco jiného než starou krabici od bot nebo paměť počítače. Prodával jsem válcovny a převodovky pro zaoceánské lodě, byl jsem a jsem novinářem, mediáním poradcem, konzultatem PR, tiskovým mluvčím, spisovatelem. Ale vždycky a především jsem chtěl psát. Jsem písař.

Novinky

30.05.2016 13:23

Ministr vnitra Milan Chovanec není muž na svém místě.
Policie se pod jeho vedením mění v nedemokratický nástroj, který brání lidem dělat to, co ústava, zákon ani jiný právní předpis nezakazují, stačí ale, že se to nelíbí zlomyslnému starci na Hradě a jeho poskokům.
Poslední ukázkou pokřivené demokracie v podání protisobotkovského pučisty, který zradil ostatní pučisty, a tak si vysloužil místo v Sobotkově vládě, je: Policista hymnu na Hradě skautům nezakázal. Jen řekl, že se to nesmí. Najděte aspoň jeden rozdíl!
O demokracii nepřicházíme naráz, ale postupně. Začneme nejapným vtipkováním o 17. listopadu, ale potom si přisvojíme oslavu konce pádu totality, necháme personál čínské ambasády řádit mezi zastánci autonomie pro Tibet jako rudogardistické úderky a krátce na to zakážeme skautům zazpívat hymnu na nádvoří Pražského hradu…
Co přijde příště?

25.05.2016 13:40

Google mne chce upozorňovat, jestli někdo nezneužívá moje data, ve skutečnosti mne chce kontrolovat na každém kroku, aby mne poslal do správné kavárny, lékárny, restaurace… Facebook mne nabádá, abych doplnil svoje údaje, aby mne snad pro pána krále neminul nějaký můj virtuální přítel. Všichni se tváří, že chtějí mé osobní dobro, ve skutečnosti jim jde pochopitelně o vlastní byznys.
Nejsem tupý a jsem na kontrolu a vyzvídání alergický. Už před listopadem 1989 mne kontroloval kdekterý esenbák kvůli dlouhým vlasům, šmírovala kdejaká domovnice, jakou hudbu poslouchám a kdo ke mně chodí. A estébáci se 24 hodin denně starali, abych neupadl do osidel imperialistických temných sil. Děkuji, bývalí soudruzi, děkuji, moji milí současní byznysmeni, postarám se sám.

16.05.2016 13:53

Agent Státní bezpečnosti Vojtěch Filip dával na posledním sjezdu KSČM k dobru tak dobré vtipy, že delegáti neodolali a znovu ho zvolili předsedou své odpudivé partaje. Přesvědčte se sami: všechno zlé je od USA, zárukou světového míru jsou Rusko, Čína a Írán.
A nezůstal sám, přidali se i další, takže ve sjezdových materiálech rudá estráda pokračovala takto: neselhal socialismus, jen uskutečňovaný model nezískal dostatečný prostor pro vlastní rozvoj a řešení společenských problémů.
Sedmdesát let v Rusku a půlstoletí v některých evropských zemích, včetně bývalého Československa, opravdu stačilo k tomu, aby aspoň ti rozumnější mezi námi věděli, že to s nimi podruhé zkoušet nechceme.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Tento web se změnil na autorský blog

Informace o mé literární tvorbě nyní najdete na webu Knihy Zlatá rybka.

Napište mi