Kouření škodí zdraví

14.12.2016 12:48

Chci vám říct, že se nám tady za našeho souhlasného hýkání nebo pasivního očumování rodí paternalistický stát, který ví lépe než kdokoli z nás, kdy a kde se smí kouřit, a kde ne. (Jsem nekuřák a kuřáky v restauraci snáším stále méně, ale to se dá vyřešit jiným způsobem než jednoduchým zákazem.) Jednou nám určí, kdy smíme jet autem, svítit a topit, koupat se ve své vlastní vaně. A potom, co máme říkat, co si smíme myslet…
Stát, případně obec, nás svými zákazy a příkazy obkličují jako nepřátelské vojsko. Má to snadné, my se nebráníme. Vymýšlejí si stále nové regulace sankce a pokuty. Každý den přicházíme o kousek svobody, protože se o nás na základě nesmyslných zákonů a vyhlášek starají státní úředníci, státní zástupci a policisté (a jejich nejhorší varianta strážníci městské nebo obecní policie).
Je mi to krajně podezřelé. Stát, který neumí účinně bojovat s kriminalitou, včetně těch nejhorších forem, který se v podobě policie prakticky stáhl z veřejného prostoru do kanceláří, kde vydává potvrzení, že nás někdo okradl, znásilnil nebo zabil, si myslí, že ví lépe než my, jaké nebezpečí nám hrozí při inhalování cigaretového kouře, pojídání tučných anebo sladkých jídel a popíjení alkoholu.
Fakt, kouření škodí zdraví, státní blbost škodí víc.