Ostatní

Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr

Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald’s zažaloval italské město Florencie za to, že město odmítlo vydat povolení k otevření jeho restauraci na náměstí před florentskou katedrálou. Firma žádá odškodnění 17,8 milionu eur, tedy v přepočtu kolem 480 milionů korun. To jen abyste věděli, v jakém světě žijeme a v jakém budeme žít v dalších letech. U „mekáče“ si zřejmě myslí, že mají právní nárok vnucovat svoje karbanátky komukoli a kdekoli.
Příště možná zažalují každého, kdo si u nich k jablečné taštičce a kávě nedá salát s majonézou…

8. 11. 2016

Mediální bublina, nebo mediální blbina

Žijeme ve světě, kde už má skoro každý chytrý mobil, ale IQ národů civilizovaného je na pováženou. Američané nyní řeší tuto kauzu:
Dvaatřicetiletá podnikatelka Elisabeth Holmesová před pár lety slíbila, že se svojí společností Theranos změní způsob testování krve. Injekční jehly, které děsí miliony lidí po celém světě, měly být nahrazeny pouhým píchnutím do prstu. V červnu Forbes odhadl, že její čisté jmění kleslo ze čtyř a půl miliardy dolarů na nulu a na začátku října tato společnost přestala podnikat úplně.
O ní, o jejím nápadu, o její společnosti byly popsány tuny papíru, o virtuálním prostoru nemluvě. Mluvilo se o ní jako Billu Gatesovi v sukních. Jeden chytrolín se předháněl s druhým, kdo napíše větší pecku a dostane za ni Pulitzerovu cenu, teď bublina splaskla.
A přitom stačilo zeptat se třeba lékaře z polikliniky, jestli test krve odebrané píchnutím do prstu může nahradit test krve odebrané jehlou ze žíly… Nemůže.
A teď věřte, že všichni, co o tom zasvěceně psali, mají mozek, nebo jen zvyšující se kapacitu svých mobilů, ze kterých získávají zaručené tipy.

24. 10. 2016

Bez kontroly není reklamy

Google mne chce upozorňovat, jestli někdo nezneužívá moje data, ve skutečnosti mne chce kontrolovat na každém kroku, aby mne poslal do správné kavárny, lékárny, restaurace… Facebook mne nabádá, abych doplnil svoje údaje, aby mne snad pro pána krále neminul nějaký můj virtuální přítel. Všichni se tváří, že chtějí mé osobní dobro, ve skutečnosti jim jde pochopitelně o vlastní byznys.
Nejsem tupý a jsem na kontrolu a vyzvídání alergický. Už před listopadem 1989 mne kontroloval kdekterý esenbák kvůli dlouhým vlasům, šmírovala kdejaká domovnice, jakou hudbu poslouchám a kdo ke mně chodí. A estébáci se 24 hodin denně starali, abych neupadl do osidel imperialistických temných sil. Děkuji, bývalí soudruzi, děkuji, moji milí současní byznysmeni, postarám se sám.

25. 5. 2016

Co se děje se sportem?

Sportovní bafuňáři si nevidí do huby. Nedávno jeden ruský nahlas dumal na téma doping Marie Šarapovové. Tenistka celé desetiletí užívala meldonium, lék, který zlepšuje krevní oběh a práci srdečního svalu, což znamená, že si k lepším výsledkům nepomáhala tréninkem na kurtu, u zdi nebo v posilovně, ale zobáním bobulí.
Je to pro Mášu ostuda, řekl ten borec, a je jedno, jak se jmenuje, ale je to ruský ministr pro sport. Podle tohoto sportovního úředníka nenese hlavní vinu sama hráčka a do skandálu nejlépe placená sportovkyně na světě, ale celý její tým. Už před půl rokem prý ruské ministerstvo sportu informovalo všechny sportovní organizace, že meldonium bude zakázané. A organizace měly informaci předat sportovcům.
V překladu to znamená: Je nám fuk to, že dopovala celých deset let, že podváděla, letos v lednu už dopovat neměla. Ať žije sport podle sportovních bafuňářů.

16. 3. 2016

Brejle dělají člověka

Z jednoho z četných lifestylových magazínů jsem se právě dozvěděl, že, cituji přesně: Dioptrické brýle jsou nejen módním doplňkem, spoustě lidí definují i jejich osobnost. A já zatím myslel, že to je hlavně pomůcka pro krátkozraké nebo dalekozraké, aby dobře viděli.
No nic, chybami se člověk učí.
Kdybych byl slabší osobnost, asi bych si teď musel zajít k psychologovi, aby mi prozkoumal osobnost. Možná nosím špatné brýle, a tak si kdekdo na ulici může kvůli mým brýlovým obroučkám myslet, že jsem slaboch a může mi vnutit nepotřebné pojištění, nepotřebného lékaře, nepotřebnou půjčku. Ale ne, jsem zarputilý, brejle, nebrejle, a tak nikam nejdu.
Proboha, napadá mne, snad nejsem tak zabedněný právě kvůli brýlím, co nosím…

14. 3. 2016

Dobrá rada nad zlato

Zvedněte hlavy od chytrých mobilů, které z mnohých z vás dělají hlupáky, a uvidíte – lidi!
Možná to pro vás bude překvapení. Že nežijete ve virtuálním světě, ale mezi lidmi, kteří se vám musí vyhýbat, kteří musí dávat pozor za vás, abyste se nesrazili. A možná v některých poznáte sebe, zahlédnete obraz vlastního hloupého chování.
Odpoutejte se, aspoň na chvíli, od sociálních sítí – a uvidíte lidi. Neznámé, známé, kamarády, možná budoucí přátelé. To vám může obohatit život. Protože žádný virtuální přítel není skutečný přítel, nepomůže vám, nepodrží vás, nepodá pomocnou ruku. Je stejně zahleděný do sebe jako vy.
Být on-line, neznamená být on-line bez přestání. Nic vám neuteče.

4. 3. 2016